Kontakta oss gärna så hjälper vi dig tillrätta!

 

Klicka på knapparna nedan för att komma direkt till rätt avdelning.

 

 


 

VD

 

 

Joost MorsinkJoost Morsink

VD


E-post

joost.morsink@saint-gobain.com  

 

 

 

 

 


 

FÖRSÄLJNING

DISTRIBUTION MARKET

 

Jonas FalkJonas Falk

Försäljningschef Distribution Market


Telefon: 070-584 80 27

E-post

​jonas.falk@saint-gobain.com  


 

Ulrika Jostedal

Industri: Västergötland, Bohuslän och Dalsland

Bygg: Västergötland, Bohuslän, Dalsland och södra Sverige


Telefon073-420 25 84

E-post

ulrika.jostedal@saint-gobain.com


Robert RisbergRobert Risberg

Norton Region Sydost


Telefon: 070-147 21 10

E-post

robert.risberg@saint-gobain.com


 

Per HellménPer Hellmén

Norton Region Mitt


Telefon: 070-601 98 00

E-post

per.hellmen@saint-gobain.com


 

 

Peter LindellPeter Lindell

Byggdistribution Region Syd, Ost och Väst

Flexovit Region Syd, Ost, Väst samt Sundsvall & Örnsköldsvik


Telefon: 070-393 95 50

E-post:

peter.lindell@saint-gobain.com


 

Magnus Strömqvist

Industri: Halland, Skåne och Blekinge

Bileftermarknad: Halland, Skåne, Blekinge och Västergötland


Telefon: 073-420 25 86

E-post

magnus.stromqvist@saint-gobain.com

Patrik OlssonPatrik Olsson

Bileftermarknad Mälardalen och norrut

Norton Region Norr


Telefon: 072-187 86 22

E-post:

patrik.olsson@saint-gobain.com


 

Christoffer LithenChristoffer Lithén

Norton Region Norr


Telefon: 070-916 44 28

E-post

Christoffer.Lithen@saint-gobain.com


 

 

 

 

 

 


 

FÖRSÄLJNING

INDUSTRIAL MARKET

 

Jörgen NorellJörgen Norell

Försäljningschef Industrial Market


Telefon: 070-510 44 55

E-post:

jorgen.norell@saint-gobain.com


 

Henrik FalkHenrik Falk

Key Account Region Syd


Telefon: 070-547 26 91

E-post:

henrik.falk@saint-gobain.com


 

Peter FriskPeter Frisk

Key Account Industri


Telefon: 076-876 47 69

E-post:

peter.frisk@saint-gobain.com


 

Anders SmithAnders Smith

Key Account Precisionsslipning, teknisk support


Telefon: 070-310 44 38

E-post:

anders.smith@saint-gobain.com


 

 

 

 

Stefan OlssonStefan Olsson

Key Account


Telefon: 070-514 44 81

E-post:

stefan.olsson@saint-gobain.com


 

Martin SandinMartin Sandin

Produktchef Diamond Wearpart

Key Account Manager Industri


Telefon: 070-608 45 33

E-post:

martin.sandin@saint-gobain.com


 

Gunnar HolsteinGunnar Holstein

Key Account Diamant & CBN


Telefon: 070-568 13 68

E-post:

gunnar.holstein@saint-gobain.com


 

 

 


 

KUNDSERVICE

Öppettider

Måndag-torsdag 08:00 - 16:15, fredag 08:00 - 15:30. Lunch: 12:00 - 12:45

E-post

Order: order.se@saint-gobain.com
Övriga frågor: sga.se@saint-gobain.com

Telefon 08-580 881 85

 

Lisa Torssell

Customer Service Coordinator Scandinavia


Telefon 08-580 881 11

E-post:

lisa.torssell@saint-gobain.com


 

Jeanette FagernaesJeanette Fagernaes

Order


Telefon: 08-580 881 36

E-post:

jeanette.fagernaes@saint-gobain.com


Jonas MalmgrenJonas Malmgren

Order


Telefon: 08-580 881 34

E-post:

jonas.malmgren@saint-gobain.com


Monica DrydenMonica Dryden

Customer Service
Industrial Market


Telefon: 08-580 881 04

E-post:

monica.dryden@saint-gobain.com


 

 

Erja HammarErja Hammar

Customer Service Finland

Distribution Market
Industrial Market


Telefon: 08-580 881 35

E-post:

erja.hammar@saint-gobain.com


 

 

 

 

 

 

Timmy Sedin

Customer Service
Distribution Market


Telefon: 08-580 881 23

E-post:

timmy.sedin@saint-gobain.com

Helen NorbergHelen Norberg

Operational Excellence
Distribution Market


Telefon: 08-580 881 39

E-post:

helen.norberg@saint-gobain.com

 

 


 

EKONOMI

 

Maria Bobrosev

Financial Controller Scandinavia


Telefon: 070-916 80 78

E-post:

maria.bobrosev@saint-gobain.com